Günümüzün yenilikçi araçlarından biri de Podcast'lerdir. Dijital ses dosyası olarak literatürümüzde yer alan Podcast'ler, geleneksel yayınların dijital platformlara geçişinde bir ara adım görevi görmektedir. Kendileri gibi başarılı kadınların hikayeleri ve röportajları ile tüm dünyada çalışma hayatına dahil olamayan hedef kitleye 'evet, yapabilirim' dedirtmeyi amaçladığımız ve doğru kullanıldığında dünyayı güzelleştirebilecek bir hizmet olan podcast, proje kapsamındaki 4. Fikri çıktıyı oluşturmaktadır.

 

Podcast'lerin amacı, hedef kitlemizi oluşturan kadınların özgüvenlerini artırarak, onlara ilham ve cesaret vererek zihinlerindeki tüm engelleri kaldırmaktır. Bu amaçla rol model olarak gördükleri, geçmişte aynı özelliklere sahip ve kendileri ile özdeşleştirdikleri kadın girişimciler seçilecektir.

 

Podcast başarı hikayeleri, kolay erişim, dinleme ile kadınlara ilham verecektir. Çünkü podcastler (beklenen etkisi ile birlikte);

 

- Hedef kitle için kolay erişilebilir,

 

- IO2 gibi tüm platformlara ve dijital alanlara kolayca entegre edilebilir, aktarılabilir ve yüklenebilir,

 

- Dinlemek, her yerde kadınlar için öğrenmenin ve takip etmenin kolay bir yoludur,

 

- Hayatlarında başarıya ulaşmış kadınlarla birlikte dinlerken bir araya gelebilirler.

 

Ayrıca Podcast'lerin, hedef kitle ile daha iyi ilişkiler kurulmasına olanak sağlaması, yüksek ilgi gören bir kanal olması ve kolay oluşturulabilmesi gibi nedenler aracın başlıca faydaları arasındadır.